Kliendi info

Hea trükis saab alguse kvaliteetsest algmaterjalist ja asjalikust koostööst tellija ja trükikoja vahel.

Millist trükitehnoloogiat oleks mõistlikum kasutada – kas digi-, siidi- või offsettrükki? Leiame optimaalseima lahenduse.

Klient ei pea kõike trükindusse puutuvat teadma. Piisab, kui meie teame.

Leiame ühiselt Teile sobiva lahenduse.
Kujundus ja kõik järgnev jääb juba meie mureks.
Loomulikult võtame vastu ka valmiskujundusi.

Vajadusel teeme ka sinu joonistuse vectoriks mida hiljem on võimalik kasutada suurtel välireklaamidel ilma, et resolutsioon kahaneks.

Väiksemad failid võite saata trükikotta e-mailiga info(at)iPrint24.com või elena(at)iprint24.com

Suuremahulised failid saata palun läbi WeTransfer.com -i

Trükikvaliteedi tagamise eesmärgil on trükikojal õigus teha kliendi failides vältimatuid parandusi. Tellija poolt esitatud tehnilistele nõudmistele mittevastava materjali ümbertegemise eest, samuti tehnilistele nõudmistele mittevastavast materjalist tingitud kulutused kannab tellija.

Trükikõlbulik fail on Composite pdf-fail, ehk PDF-x2001 või PDF-x2003, viimast soovitame kasutada kui kasutate GrayScale-i selleks, et värvi üleminek oleks ühtlasem ja ei tekiks mura. Kõik fondid paluks ära Curvida juhuks kui on vaja kiire muudatus teha kui fail on valesti salvestatud. Sellega hoiame kokku aega ja raha. Ülekate ehk bleed on soovitavalt 3mm. Kui olete teinud kujunduse PhotoShop-is siis paluks kõik Layerid ära Flattida, ehk siis oleks kõik üks Layer. Trükikujutise standard resolutsiooniks on 300dpi, mis on palju suurem sellest, mida näete arvutiekraanil (pelgalt 72pdi) 300dpi reegel kehtib nii fotode kui illustratsioonidena kasutatavate kujutiste kohta. Trükkimine toimub CMYK värvides seega eeldab trükikoda, et kõik failid on tehtud CMYK-iks.

NB! DIGIPRINTERID on edasi läinud ja printerite RIP-i programmid on edasi arenenud, seega unustame CMYK toonid.

sRGB või Adobe RGB on suurema värvigammaga. Seega kui soovite laimirohelist, oranzi või türkiissinist ja teate mida soovite siis kindlasti peab algne foto olema RAW ja fail tehtud koos värviprofiiliga kas sRGB-s või veel parem Adobe RGB-s. Jah ofsett trüki jaoks on CMYK siiani.

CMYK või RGB

Digitrüki puhul kasutame Xerox Versant 180 ja 700i masinat millel on mõlemal EFI RIP ning spektomeeter EFI ES-2000 millega teeme icc profiile.

Pakume partneritele lisaväärtust, ehk siis kalibreerimis teenust. Nii monitoridele kui printeridele mida saate kasutada kasutada ligilähedasena meie trüki tulemusega, et ei pea trüki näidise jaoks ise kohale tulema.

Kujunduse tegemiseks kasutame PC enamlevinud programme – Adobe Illustrator, InDesign ja Photoshop ning Corel Draw.   

Kujundamiseks kasutame nii PC-d kui Apple arvuteid, monitorid on 4K resolutsiooniga ning kalibreeritud.

Joonistamiseks kasutame iPad PRO-d Procreate programmi ja logode pildifailist vektorisse tegemiseks Adobe Draw-d

NB! iPrint24 OÜ ei kohustu digitaalsete originaalide nõuetele vastavust kontrollima.

Lähtume eeldusest, et fail vastab nõuetele. Mittevastavuse tõttu tekkinud vigade eest me ei vastuta!

NB! Wordis voi Excelis tehtud nn kujundus ei ole trükioriginaal – seda saab kasutada vaid ligikaudse näidisena, kuidas tellija soovib objektide paigutust trükisel näha. Teksti saab sealt ka kätte, graafilise materjali originaalfailid (pildid, joonised, graafikud jms) tuleb kindlasti eraldi kaasa panna. Internetist võetud madala resolutsiooniga pildimaterjal ei ole enamasti trükisel kasutatav – autoriõiguse ja kvaliteedi probleemid. Vajadusel leiab pilte tasulistest või tasuta pildipankadest.

Raster vs Vektor

Raster

Pildifail koosneb väikestest blokkidest, mis on tuntud kui pixelid. Erinevate kujude ja värvidega blokid moodustavad pildi. Selles formaadis faile ei saa suurendada ega vähendada nõnda, et kvaliteet selle arvelt ei kannataks. Tuntumad formaadid on .jpg, .bmp, .gif, .tiff, .png.

 

Vektor

Vektoriaalne fail koosneb paljudest punktidest, mis on omavahel seotud. Vektoriaalse graafika eelis on, et selle suurendamisel või vähendamisel on graafikal konstantselt parim võimalik kvaliteet. Tuntumad formaadid on: .cdr, .eps, .pdf, .ai. Siiski ei pruugi see alati tähendada, et see ei oma endas pildifaili.

Enimlevinud paberite mõõdud

Suurus Mõõt (mm)
A0 841 x 1189
A1 594 x 841
A2 420 x 594
A3 297 x 420
A4 210 x 297
A5 148 x 210
A6 105 x 148